Mults

Grenor Trade värviline multš on valmistatud kvaliteetsest leht- ja okaspuu tüvehakkest, mille tootmisel pööratakse erilist tähelepanu säästva looduse põhimõttele . Värvainetena kasutatakse looduslikke, raudoksiidil baseeruvaid, spetsiaalseid pigmente. Värvimiseks kasutatakse eritellimusel valmistatud seadet, mis värvib hakkepuitu segamise meetodil. See tagab puidu ühtlase tooni ja välistab olukorra, kus valmistoodang väljub liinilt osaliselt värviga katmata. BayScape spetsiaalne hakkepuidu värv vastab EU nõuetele, mis tagavad ohutuse inimesele, loomadele, taimedele, pinnasele ja ka põhjaveele. Sellest tulenevalt on Grenor Trade värviline multš sobilik kasutada peenardes, teeradadel, mänguväljakutel jne.

Peenardes kasutamisel on selle omadused sarnased tavalise hakkepuidu multšiga, ehk siis, kaitseb pinnast kuivamise eest, takistab umbrohu kasvu, väldib erosiooni jne. Multši kasutamisel kulub aias vähem väetisi ja kastmisvett. Seega on multšimine soodus nii aiapidaja tervisele kui ka rahakotile. Multši kasutamine vähendab töövaeva maa harimisel. Peenra ja maatüki läbikaevamisel või kündmisel tõstame umbrohuseemned maapinnale, kus nad idanevad ja teeme  korduva rohimisega endale tööd juurde. Eriti raske on lahti saada juurumbrohust. Üleskitkumine toob taas maapinnale umbrohuseemned ja nii see rohimine ei lõpegi. Keemilise umbrohutõrjega kulutate raha, mürgitate iseennast, pinna- ja põhjavett ning mullas elunevaid organisme. Ainus mõistlik lahendus näib olevat multšimine.
Millal on õige kasutamisaeg?

Parim aeg katmiseks või vana multši vahetamiseks on kevadel, kohe pärast lume sulamist. Soovitavalt paigaldada multšikihi alla spetsiaalne peenravaip. Optimaalne multšikihi paksus peenravaipa kasutades oleks 5 – 8 cm. Mullale kandes võiks arvestada kihi paksuseks vähemalt 10 cm. Kui soovite, et maapind kiiremini sulaks, tuleks multšimisega veidi oodata.

Värviline multš annab kindlasti aiakujundusele uue isikupärase näo ja laseb fantaasiatel lennata kõrgemalt, kui senise männikoore või tavalise hakkepuidu multšiga.
Laos saadavad standardtoonid: naturaalne, punane, pruun, must.
Võimalik tellida ka lisatoone: kollane, sinine, roheline. Antud toonide tellimusel on vajalik tarneaeg ja hind eraldi kokku leppida.

 

 

 

 

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST